Genç sanatçılar ALİKEV’le hayallerini gerçekleştirecek!

Genç sanatçılar ALİKEV’le hayallerini gerçekleştirecek
Genç sanatçılar ALİKEV’le hayallerini gerçekleştirecek

Maddi  zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için Genç Sanatçı Fonu (GSF) projemiz hayata geçiyor. GSF, sanata gönül veren gençlerin fikirlerini sanat eserine dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu proje ile genç sanatçılar, belirlenen tema üzerinde sanat dalı sınırı olmaksızın yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Genç Sanatçı Fonu’na başvurular 4 Aralık 2017 tarihinde başlıyor.

Genç sanatçıların fikirlerini sanat eserine dönüştürebilmelerine destek olmak amacıyla başlatılan GSF’de her yıl belirlenen tema çerçevesinde sanatçılar, sanat dalı sınırı olmaksızın projeleriyle fona başvuru yapabilecek. Fonun amacına uygun olarak, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.

Bu yıl değerlendirmelerin “Barış” temasına göre yapılacağı ALİKEV GSF’ye başvurular 4 Aralık 2017-28 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacak.

Başvuru yapabilmek için ise;  1 Ocak 1988 ve sonrasında doğmuş olmak yeterli. Tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Desteklerin eser başına en fazla 5 bin TL olarak belirlendiği fonda; eserin üretimi için gereken ahşap, metal, tuval gibi malzemeler, küçük araç-gereçler, fotoğraf veya heykel stüdyosu ayarlanması, malzemelerin nakliyesi ile değerlendirme komitesinin uygun gördüğü diğer destekler de verilecek.

Başvurularınız için aşağıda yer alan Genç Sanatçı Fonu Başvuru Formu’nu indirerek doldurmanız ve  “Genç Sanatçı Fonu” konu başlığı ile [email protected] e-posta adresine göndermeniz gerekiyor.

Başvuru koşulları ile ilgili diğer tüm ayrıntılara “Genç Sanatçı Fonu Yönerge” dokümanından ulaşabilirsiniz.

İndir “Genç Sanatçı Fonu Başvuru Formu”

İndir “Genç Sanatçı Fonu Yönerge”

Genç Sanatçı Fonu (GSF

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler